نهال گردو رویال آرمین قاسمی ژنوتیپ برتر

گردو رویال آرمین قاسمی هر ساله باردهی دارد و در هر بند ۵ تا ۴۰ عدد گردو با اندازه ای بزرگ و بازار پسند می باشد. گردوی رویال قاسمی هیچکدام به هیچ عنوان پ.چ نبوده و برخلاف گردوهای خوشه ای همه گردو پرمغز و سالم هستند. اندازه این درخت پایه کوتاه است که چتری شکل و وسیع با ارتفاع کم که موجب افزایش باردهی آن و به راحتی و ساده چیده می شود.
این گردو مقاوت بالایی نسبت به بیماری و آفات دارد و مقاوت زیادی در مقیسه با گردوهای دیگر و همچنین تحمل خشکی در این گردو دیده می شود. در منطقه های خشک و کم آب رشد کندی دارد و خشک نمی شود. گردو ژنوتیپ برتر رویال پوست آن نازک و مغز آن به راحتی از پوسته جدا می شود. درختان گردو رویال از سال اول باردهی دارد و از ویژگی های آن دیر گل بودن بوده و همانند گردو چندلر ۲۵ روز دیرتر از سایر گردوها گل دهی میکند و برای منطقه هایی که سرمای بهاره داند این رقم بهترین رقم به حساب می آید. میزان باردهی این گردو در ۵ سالگی هکتاری به ۱۵ تن رسیده و در واقع ۲ برابر گردوهای خارجی می باشد.
گردو رویال آرمین قاسمی ژنوتیپ برتر در سردترین مناطق ایران مانند شهر های: آذربایجان غربی و شرقی ، کردستان ، مشهد ، خرم آباد (لرستان) قابل کشت می باشد.
گردو رویال آرمین قاسمی در باغ شخصی آرمین قاسمی در میاندواب برای اولین بار تولید شده و به نام شخص مهندس آرمین قاسمی به ثبت رسیده است و در سال ۱۳۹۰ مقاوم کشوری گردو کار نمونه به نام ایشان به ثبت رسیده است.
از نمونه کار ها و از پروژه های احداث گردو در آذربایجان غربی مقام اول باغ نمونه کشور را به ثبت رسانده است.
لطفا توجه داشته باشید که این رقم به نام آرمین قاسمی به ثبت رسیدهو باغداران میتوانند قبل از خرید این نهال اقدام به بازدید با نمونه کشوری آرمین قاسمی نموده و بعد اقدام به خرید نمایند.

نهال گردو رویال آرمین قاسمی ژنوتیپ برتر

واتساپ
تلگرام