نهال گردو پکان آمریکایی

گردو پکان آمریکایی با رنگی رشون و گردویی بیضی شکل می باشد. از بین گردو ها شاید میتوان گفت پکان بهترین نوع کردو بوده که از نظر چربی و مواد غذایی کامل است. این گردو ۲۰ تا ۴۰ متر شد میکند و دارای قطری ۲ متری می رسد. یک درخت ۱۰ ساله پکان شاید با ۵ متر نیز برسد. برگ های این درخت دراز حدودا ۴۵ سانتی متر می رسد. ضخامت برگ ها ۱۲ سانتی متر می باشد.
مغز این گردو حدودا ۹۸ درصد می باشد. این گردو بر خلاف گردو های دیگر دارای جداره سخت جداکننده در داخل هسته نمی باشد. مغز این گردو بسیار چرب و خوش خوراک است.
این گردو برای مناطق گرمسیری از جمله: دزفول ، بندرعباس ، کیش ، قشم ، اهواز ، آبادان و خرمشهر و ... و برای اولین بار در ایران در نهالستان آرمین قاسمی تولید گردیده است.
درخت پکان آمریکایی درختی بلند است دارای شاخه های وزین و پیج خورده و دارای برگ سبز روشن و سایه اندازه متوسط استاین درخت واریته های گوناگونی در زمان برگزیدن دقت کنید گونه مناسب مکان خود را انتخاب کنیددر ضمن برای ازدیاد محصول به گرمای تابستان نیاز دارد.
از خصوصیات این درخت میتوان به ارتفاع ۱۷ تا ۴۰ متری و قطر تاج پوششی ۱۲ تا ۲۰ متری اشاره کرد برگ درخت متناوب و مرکب به طول ۱۵ تا ۳۰ سانتیمتر و دارای ۱۰ تا ۱۵ برگچه با دندانه های به طول ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر و پهنای ۲ تا ۷ سانتی متر به رنگ روشن می باشد. قبل از پاییز برگ ها به رنگ طلایی در میایید.
گل درخت گردو پکان ارزش زینتی نداشته و میوه آن خوراکی و قهوای مایل به قرمز با روشن به صورت کشیده و به طول ۲ تا ۴ سانتی متر و دارای پوستی نازک و ریشه این درخت استقرار عمیقی دارد و کشت عمیق به درخت صدمه میزند.
سرعت رشد این درخت در سال اول کند و بعد از چند سال سرعت به رشد متوسط می رسد.
نیاز طبیعی درخت گردو آمریکایی به صورتی است که گرما را ترجیح میدهد و برای موه دادن به گرمای تابستان نیاز دارد و آب و هوای صحرایی را نیز تحمل میکند.
قابل ذکر است واریته ,ahan مناسب نواحی خشک و واریته nelis مناسب مناطق ساحلی و واریته select در شرایط سرد بهترین رشد را خواهند داشت و درخت در ۵ سالگی میوه داده و هر سال به میزان میوه اش افزوده خواهد شد.
این درخت خاکی لومی و مرطوب و غنی را ترجی داده و در برابر نور خورشید انعطاف پذیر است و هرس این درخت در زمستان و اوایل بهار صورت میگیرد و در هر بهار مقادری کود شیمیایی و در پاییز کود دامی برای آن مفید است و زمان آبیاری این درخت در فصل سرما ماهی یک بار می باشد.

نهال گردو پکان آمریکایی

واتساپ
تلگرام